GirişimcilikYatırımcılık

BeeJet Hızlandırma Programı Başvuruya Açıldı!

Geçen sene de düzenlenen Beejet Hızlandırma programı, bu sene de 4. kez devam ediyor.

Nedir Bu BeeJet

BeeJet Hızlandırma Programı, Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından şirketleşmek isteyen teknoloji odaklı iş fikri olan girişimci adayları için geliştirilmiş bir hızlandırma programıdır. Program, uzman bir mentör ile eşleştirilen girişimcilerin eğitimlerle iş fikirlerini doğrulamalarını ve yatırımcı sunumuna hazır hale gelmelerini amaçlamaktadır.

Pandemi koşullarından dolayı program içeriği; eğitimler ve mentörlük süreçleri ONLINE olarak gerçekleştirilecektir.

Süreç Nasıl İşliyor?

Yaklaşık dört hafta süren programda; konusunda uzman kişiler tarafından TRIZ (yaratıcı problem çözme teorisi), Temel Girişimcilik Eğitimi, Teknoloji Odaklı Girişimcilik Finansmanı, Yatırım Odaklı Etkili Sunum Teknikleri, Fikri Mülkiyet Hakları, Ar-Ge Proje Yazımı Eğitimleri verilecek ve Tecrübe Paylaşımı gerçekleştirilecektir. Program süresince mentörlük desteği verilecek olup, girişimcilerin iş planları doğrulanacaktır. Program sonunda akademisyenlerden, uzmanlardan ve yatırımcılardan oluşan bir jüri ile girişimcilerin iş planları değerlendirilecek ve başarılı iş planları seçilecektir. Programı başarıyla tamamlayan girişimci adaylarının KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı üzerinden şirketleşmelerine destek verilecektir.

Neler Kazanabilirim?

Girişimci adaylarına verilecek destekler aşağıda belirtilmiştir:

  • Birinciye bir yıl boyunca ücretsiz Çankaya Üniversitesi Kuluçka Merkezi bünyesinde ofis tahsisi (Bu destek şirketleşme sürecinden sonra verilmektedir.)
  • İkinciye ücretsiz Ar-Ge projesi yazımı desteği
  • Üçüncüye Fikri ve Sinai Haklar desteği
  • KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı ile 750.000 TL’ye Kadar Hibe Kazanma Fırsatı (Programı başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı’na yönlendirilecektir.

Son Başvuru Tarihi: Programa son başvuru tarihi 23 Ekim 2020 olarak belirlenmiştir. Başvurular için bu linke bağlanabilirsiniz. 

Herhangi bir konuda danışmak isterseniz Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile görüşebilirsiniz.

 

 

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı