GenelGirişimcilikYatırımcılık

Çankaya Üniversitesi BeeJet Hızlandırma Programı Başlıyor!

Başvuru Son Tarihi: 18 Ekim 2019, Demo Day: 20 Kasım 2019

Bir fikriniz var, bunu hayata geçirmek  istiyorsunuz. Size binlerce şeyler söylüyorlar, TÜBİTAK diyorlar, KOSGEB diyorlar, yapamazsın diyorlar. Birinden destek almak istiyorsunuz ama hemen para istiyor ve güveninizi kırıyor. O zaman lütfen okumaya devam edin.

Peki nedir bu BeeJet Programı?

BeeJet Hızlandırma Programı, Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından şirketleşmek isteyen teknoloji odaklı iş fikri olan girişimci adayları için geliştirilmiş bir hızlandırma programıdır. Program, uzman bir mentör ile eşleştirilen girişimcilerin eğitimlerle iş fikirlerini doğrulamalarını ve yatırımcı sunumuna hazır hale gelmelerini amaçlamaktadır.

Yaklaşık dört hafta süren program sonunda akademisyenlerden, uzmanlardan ve yatırımcılardan oluşan bir jüri ile girişimcilerin iş planları değerlendirilecektir. Program süresince mentörlük desteği verilecek olup, girişimcilerin iş planları doğrulanacaktır. Aynı zamanda konusunda uzman kişilerden Triz, Design Thinking ve Fikri Mülkiyet Hakları konusunda eğitimler verilecektir. Program sonunda girişimciler yatırımcı sunumlarını gerçekleştirecek ve başarılı iş planları seçilecektir. Ayrıca programı başarıyla tamamlayan girişimci adaylarının KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı üzerinden şirketleşmelerine destek verilecektir.

Girişimci adaylarına verilecek destekler aşağıda belirtilmiştir:

  • Birinciye bir yıl boyunca ücretsiz Çankaya Üniversitesi Kuluçka Merkezi bünyesinde ofis tahsisi (Bu destek şirketleşme sürecinden sonra verilecektir)
  • İkinciye ücretsiz Ar-Ge projesi yazımı desteği
  • Üçüncüye Fikri ve Sinai Haklar desteği
  • KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı ile 750.000 TL’ye Kadar Hibe Kazanma Fırsatı (Programı başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı’na yönlendirilecektir)

Programa son başvuru tarihi 18 Ekim 2019 olarak belirlenmiştir.

Beejet - Çankaya Üniversitesi BeeJet Hızlandırma Programı Başlıyor!

Başvuru için: http://www.tto.cankaya.edu.tr/cankaya-universitesi-beejet-hizlandirma-programi-basliyor-basvuru-son-tarihi-18-ekim-2019-demo-day-20-kasim-2019/

Destek için de Çankaya Üniversitesi’ne her zaman gidebilir, tanışıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

Etiketler

Benzer Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı