GenelGirişimcilik

UX Minimal, 19 Ocak’ta Ankara – CoZone’da!

UX minimal, 19 Ocak’ta Ankara – CoZone’da yeni etkinliği ile bizlerle beraber olacak. Peki nedir UX’m, neler yapar?

UXM 300x296 - UX Minimal, 19 Ocak'ta Ankara - CoZone'da!

UX meetup serileri ile iki ayda bir, kullanıcıya dokunan tüm alanları irdelemeyi, bu işle uğraşan kişileri bilinçlendirmeyi ve en önemlisi birlikte öğrenerek gelişmeyi hedefleyen UX’m, 3. kez meetup düzenliyor. Peki, benim de ekibinin bir parçası olduğum bu meetup serisinde bizleri neler bekliyor?

Aras Bilgen ve Ebru Namaldı’nın konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, gene eğlenmeye ve öğrenmeye doyacağımıza eminiz.

Konuşmacılarımızı tanımaya ne dersiniz?

119 Aras Bilgen 1024x598 - UX Minimal, 19 Ocak'ta Ankara - CoZone'da!

Aras Bilgen, mobil teknoloji, bankacılık ve e-ticaret sektörlerinde dünya çapında 160 milyondan fazla kullanıcıya erişmiş dijital ürünlerden edindiği birikimi ile ürün geliştirme, stratejik tasarım ve kullanıcı deneyimi konularında çalışmaktadır. Garanti Bankası’nda deneyim tasarımı ve ön yüz geliştirme ekiplerini, ÇiçekSepeti ve Monitise’da dijital ürün takımlarını yönetmiş, Intel’de kullanıcı deneyimi planlama yöneticisi olarak görev yapmıştır. Yüksek lisans derecesini Georgia Institute of Technology’den, lisans derecesini Bilkent Üniversitesi’nden almış, Lancaster University ve Microsoft Research Cambridge’de akademik çalışmalarda bulunmuştur. Üst düzey iş tecrübesini ve kuvvetli akademik birikimini uluslararası konferanslarda paylaşmakta, her ölçekte şirkete uygun stratejik tasarım danışmanlığı ve eğitimler vermektedir.

119 Ebru Namaldı 1024x598 - UX Minimal, 19 Ocak'ta Ankara - CoZone'da!

Ebru Namaldı, herkes dijital arayüzlerle kolayca etkileşim kurabilsin ve keyifle kullanabilsin istediği için Dijital Arayüz ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı olarak 7 yılı aşkın süredir çalışan Ebru, şu anda Commencis Studio’da Görsel Tasarım Ekip Lideri olarak görev alıyor.

Etkinlik ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve etkinliğe kaydolmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Peki şimdiye dek yaptığımız 2 tane UX’M Meetup’ta neler oldu?

Yaklaşık 250 katılımcı ağırladık!
Oturumlarımızda 11 konuşmacı yer aldı.
Hep beraber atıştırdık. Etkinliklerimiz boyunca hem tanıştık, hem de tanışırken 400’e yakın çay – kahve içtik, atıştırmalıklarımızı yedik.
Küçük yarışmalar düzenledik, kazananlara UX’minimal logolu toplam 35 tane tişört ve kapüşonlu polar hediye ettik. 10 kişiye Sketch & Zeplin ürün lisansı verirken, 6 kişiyi de kitap ile ödüllendirdik. Hediyelerimizin hepsini özenle seçtik!
Yemeklerde de beraberdik, tam 600 dilim pizza tükettik! Etkinlik süresince enerjimizi yüksek tutabilmek için yüzlerce Redbull içtik.
2 meetup’ta, 5 farklı sektörden, 11 konuşmacı, 300 dakika UX yaklaşımlarına dair sunumlar yaptı. 240 dakikaya varan katılımcıların da dahil olduğu oturumlarla Tasarım Odaklı Düşünme, Kullanıcı Deneyimi ve methodları üzerine tartıştık/bilgi aktarımı yaptık.

CoZone’da gerçeklecek olan etkinlik, mekan bakımından da bize rahatlık ve kolaylık vadediyor. Odtü Teknokent destekli CoZone, hem co-working space olarak hem de organizasyonların düzenlenmesi bakımından Ankara’nın en yeni ve en elverişli mekanı bence. 🙂 Ziyaret etmenizi ve etkinlikleri için takipte kalmanızı öneririm.

Diğer yazılarda görüşmek üzere! 🙂

Detaylı bilgi ve etkinliğe kayıt için: https://uxminimal.com/

Etiketler

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı