Kitlesel FonlamaYatırımcılık

Ideanest’teki 4 Projeden 3’ü Kitleler Tarafından Başarıyla Fonlandı!

-Sponsorlu İçerik-

Türkiye’nin “teknoloji alanındaki ilk bağış bazlı kitle kaynak yaratma platformu” ideanest’te, lansman sürecinde yayınlanmaya başlayan 4 projeden 3’ü başarıyla fonlandı.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından hayata geçirilen ve “Teknoloji Üreten Türkiye” vizyonuna katkı sağlamak amacıyla açılmış olan ideanest platformu, kitlesel fonlama modeline bağış bazlı özgün bir yorum getiriyor.

Kısa süre önce yayına alınan ve proje kabullerine başlayan ideanest, teknoloji tabanlı erken aşama ürün veya hizmet fikirleri, teknoloji ve inovasyon ekosistemini geliştirecek faaliyetler ve teknoloji alanında yapılan akademik araştırma alanlarındaki projeleri kabul ediyor.

Bu kapsamda;

  • Dijital kız kardeşlik platformu Binyaprak ile birlikte Araştırma Görevlisi İnci Kadribegiç’in kanserle mücadele kapsamında Cold Spring Harbor Laboratuvarlarında yapacağı araştırma ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanması projesi,
  • Bir diyabet hastası olarak tüm diyabet hastalarının yaşamını kolaylaştırmayı amaçlayan Yusuf Işıldak’ın Diatech adını verdiği iğnesiz şeker ölçüm cihazının prototipinin ortaya çıkarılması projesi,
  • Uzuv kayıplarından oluşan eksikleri gidermek için mekanik eller üreten Robotel Türkiye’nin daha fazla ihtiyaç sahibine bu ellerden üretebilmek için gereken 3D yazıcı temini projesi

ideanest’te yayınlanan ve başarıyla fonlananlar projeler.

 

Finansal Kaynağın Dışındaki İhtiyaçlara da Destek Oluyor…

Teknoloji ve inovasyon ekosisteminin gelişmesi için çalışmalar yürüten TTGV’nin bir platformu olarak ideanest, yayınlanan projelere finansal kaynak sağlamanın haricinde bilgi, network ve danışmanlık gibi konularda da proje sahiplerine destek veriyor. Bu bağlamda alanında uzman partnerlerle işbirliği yaparak çözüm ortaklıkları geliştiriyor.

Fonlanan projelerin detaylarına internet sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz platform, önümüzdeki günlerde yeni projelerin yayınlanacağını duyurdu. Teknoloji alanında yenilikçi projesi olan fikir sahipleri buradan başvuru yapabilir; ideanest.org adresinden detaylı bilgi edinebilir.

Etiketler

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı