Genel

Google Bard’ın Yeni Özellikleri

Gelişen teknoloji, yapay zeka alanındaki ilerlemeleri hızlandırıyor ve bu gelişmeler günlük yaşamımıza daha fazla entegre oluyor. İşte bu bağlamda Google Bard, geri bildirimler ve sürekli gelişen bir yapay zeka algoritması sayesinde, artık hiç olmadığı kadar sezgisel, yaratıcı ve duyarlı hale geldi. Son güncellemelerden sonra Google Bard’ın kullanıcılarına sunduğu yeni özelliklere yakından bakalım:

Yanıtları Kontrol Etme Özelliği

Bard, kullanıcıların Google Arama destekli [G] düğmesiyle yanıtlarını kontrol etme olanağı sunar. Şimdilik yalnızca İngilizce dilinde kullanılabilen “Google it” fonksiyonu, verilen ifadelerin güvenilirliğini belirler ve vurgular. Bu sayede daha güvenilir ve doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

Paylaşıma Açık Sohbetler

Bir başka kullanıcı size Bard’ın herkese açık bağlantı paylaşımı özelliğini kullanarak bir Bard sohbetini paylaştığında, bu sohbeti hesabınızda devam ettirebilir ve Bard’a o konu hakkında ek sorular yöneltebilirsiniz. Bu özellik, işbirliğini ve paylaşımı kolaylaştırır.

Görsel Tanıma ve Düzenleme Özelliği

Artık Bard’a desteklenen tüm dillerde Google Lens ile görsel yükleyebilir ve yanıtlarda Google Arama görsellerini kullanabilirsiniz.

Bard’ın Yanıtlarını Değiştirme Özelliği

Artık sorunuza Bard tarafından verilen yanıtları isteğinize göre değiştirebilirsiniz. “Bu yanıtı değiştir” simgesine tıkladığınız zaman aldığınız yanıtı daha basit, daha uzun, daha kısa, daha profesyonel veya daha gündelik dilde yazılacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Gelişmiş Dil Desteği

Bard artık 40 dilde kullanılabilir, bu da dünya genelinde daha fazla kişinin Bard’tan yardım alabileceği anlamına geliyor. Böylece Almanca, Arapça, Çince (Basitleştirilmiş/Geleneksel), Hintçe ve İspanyolca gibi farklı dillerde Bard’tan yardım alabilirsiniz.

Google Hizmet ve Uygulamalarıyla Entegrasyon Özelliği

Bard, artık yalnızca web üzerinden aldığı yanıtlarla sınırlı kalmayacak. Şimdilik yalnızca İngilizce dil seçeneğinde kullanıma açık olan Google entegrasyonu sayesinde, sizlere daha fazla bilgi ve hizmet sunma kapasitesine sahip olabilecek. İhtiyacınız olan bilgiler birden fazla uygulama ve hizmette olsa bile, Gmail, Dokümanlar, Drive, Google Haritalar, YouTube ve Google Uçuşlar ve Google Oteller gibi her gün kullandığınız Google araçlarıyla uyumlu çalışarak size her konuda yardım etmeye devam edecek.

Diyelim ki bütçenize uygun bir yaz tatili planlamak istiyorsunuz, Bard bu konuda size yardımcı olabilir. Bard’a tatil planlarınızı ve ziyaret etmek istediğiniz yerleri anlattığınızda, farklı tatil seçenekleri sunabilir. Seçiminizi yaptığınızda ve uygun tarihleri belirttiğinizde, saniyeler içinde uçak biletleri bulabilir ve otel rezervasyonu yaptırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, Bard sayesinde tatil programınızı daha ayrıntılı bir şekilde oluşturabilir ve bu programları uygularken kullanacağınız güzergah hakkında Google Haritalar’dan yol tarifleri alabilirsiniz. Dahası, internet üzerinde bulunmayan bilgilere Bard sayesinde ulaşabilir, YouTube üzerinden tatilinizle ilgili daha fazla içeriğe erişmesini isteyerek tatil deneyiminizi daha da zenginleştirebilirsiniz. Evet evet, yanlış okumadınız, Bard sayesinde uzun zaman ve çaba gerektiren işlerinizi -örneğin tatil planlaması gibi- sadece birkaç dakikalık bir görüşmede en ince ayrıntılarına kadar halledebilirsiniz!

Workspace uzantılarını kullanacağınız zaman ise, Gmail, Dokümanlar ve Drive içeriğinin gerçek kişiler tarafından görüntülenmediğinden ve verilerinizin Bard modelinin geliştirilmesi için veya reklamlar için kullanılmayacağından emin olabilirsiniz. Uzantıları nasıl kullanmak istediğinize kendiniz karar verebilir ve gizlilik ayarlarını da kendiniz yönetebilirsiniz!

Bard, yapay zekanın gücünü insanların günlük yaşamlarına daha fazla entegre ederek iletişimde ve bilgi alışverişinde önemli bir dönüm noktası sunuyor. Bard’ın sunduğu bu harika özellikler, kullanıcılarının daha verimli ve etkili bir şekilde çalışmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda onlara yaratıcı ve eğlenceli bir deneyim sunuyor.

Yapay zeka teknolojilerinin geleceği parlak görünüyor ve Bard, bu geleceğin önemli bir parçası olmaya aday. Artık Bard’ın heyecan verici özelliklerini kullanarak, işbirliğini geliştirebilir, bilgiye daha hızlı erişebilir ve daha verimli bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Etiketler

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı