Girişimci DestekleriGirişimcilik

Bi’ cümle | Bi’ Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Eylül Ayı Dönemi Sonuçları Açıklandı

Ekim Ayı Dönemi’nin teması ‘KADIN’ olarak belirlendi

Teknopark Ankara, Logosoft, Webtures, Girişimci Kafası, startupnedir.com, Mental Ajans, Pobol Software Solutions, Yetkin Patent&Danışmanlık, Model Master, Aral Group, Nar Kuluçka Merkezi ve fonbulucu.com Kitle Fonlaması Platformu’nun destekleri ile süren para ödülü ve birçok özel ödülün yer aldığı fikir yarışması ‘’Bi’ Cümle Yaz, Bi’ Dünya Ödül Kazan Fikirler Yarışıyor’’ Eylül Dönemi kazananları belli oldu.

Ülkemizde son derece yeni bir finansman modeli olan Kitle Fonlaması Sistemi konusunda farkındalığın artırılmasının amaçlandığı yarışma her ay yapılıyor ve yarışmaya ortalama dört binin üzerinde fikir başvuruyor.
İlki geçtiğimiz Ağustos ayında sonuçlanan yarışmanın Eylül ayında ikincisi yapıldı.

Eylül Ayı Kazananları

Eylül Döneminde dereceye giren Fikirler ve Fikir Sahipleri ise şöyle sıralandı:

Birinciliği, ‘’Bir Yerli Üretim malının satın alındığında kazanç elde edilmesini sağlayan’’ fikri ile Şevval Yankaç, ikinciliği, ‘’Nabız, solunum sayısı, tansiyon ve vücut ısısı gibi vital bulguları ölçen ve anormal durumlarda sesli uyarı veren kol saati’’ fikri ile Senanur Kara, üçüncülüğü ise, ‘’Çöplerden rahatsız olunan bölgeleri, resimleri ile paylaşarak gönüllü toplu temizleme etkinlikleri yapılacak bir internet platformu’’ fikri ile Büşra Mercan oldu. Ayrıca, ‘‘Market poşetleri yerine kullanılacak olan pratik, kullanışlı ve anlaşmalı yerlerde indirim kazandıran, akıllı, cep ve çevre dostu alışveriş çantası SmartShoppingBag’’ fikri ile Cihan Yıldırım’da Editörün Seçimi Ödülü kazandı.

sevvalyankac - Bi’ cümle | Bi’ Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Eylül Ayı Dönemi Sonuçları Açıklandı

senanurkara - Bi’ cümle | Bi’ Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Eylül Ayı Dönemi Sonuçları Açıklandı

 

 

 

 

 

 

 

busramercan - Bi’ cümle | Bi’ Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Eylül Ayı Dönemi Sonuçları Açıklandıcihanyildirim - Bi’ cümle | Bi’ Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Eylül Ayı Dönemi Sonuçları Açıklandı

 

 

 

 

 

 

 

Ödüller Ekim ayı içerisinde dereceye gidenlere ulaştırılırken, verilen mentorlük ve danışmanlıklar sayesinde fikirlerin projeye dönüştürülmesi sağlanacak.

Ekim Ayı İçin “KADIN” Teması Belirlendi.

Yarışmanın Ekim Ayı Dönemi teması ‘KADIN’ olarak belirlenirken, kadınlar için geliştirilebilecek ve projeye dönüşebilecek binlerce fikir yarışacak. Hem para ödülü hem de destekçilerden çok değerli hediyeler içeren yarışmanın Ekim Ayı dönemi daha ayın ilk günleri olmasına rağmen yüksek bir katılımla başladı.

Yarışmaya buradan ulaşılabilirken, her ayın birincilerinin 2018 Yılının fikri için yeniden yarışabileceklerini ve daha büyük ödüller kazanabileceklerini de hatırlatalım.

Etiketler

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı