Girişimci DestekleriGirişimcilik

Bi cümle | Bi Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Ekim Dönemi Sonuçları Açıklandı.

Kasım Ayı Dönemi’nin teması ‘ÇEVRE’ olarak belirlendi.

Yarışmanın Kasım Ayı Dönemi teması ‘ÇEVRE’ olarak belirlenirken, çevre için geliştirilebilecek ve projeye dönüşebilecek binlerce fikir yarışacak.

Ekim Döneminde dereceye giren Fikirler ve Fikir Sahipleri ise şöyle sıralandı.

Birinciliği, Sibel Ayhan, ‘Türkiye’nin Kadın Ustaları Projesi; özel sektör firmalarının sponsorluğunda eğitilecek Kadın Ustalar Erkek Mesleği olarak adlandırılan mesleklerde çalışacaklar.’ fikri ile, ikinciliği Yunus Emre Sarı, ‘Kadınların, eşlerinden ve ailesinden şiddet görmesi durumunda barınma, iş ve eğitim ihtiyaçlarını giderecek yerlerin olabilmesi için gönüllü bir program başlatmak istiyorum’ fikri ile ve üçüncülüğü ise Ebru Diler, ‘Kız çocuklarına ilham vermeye yönelik, insanlığa katkı sağlamış kadın kahramanlarının oyuncaklarının ev hanımları tarafından yapılıp satıldığı bir platform’ fikri ile kazandı.

Ayrıca, Elif Koç, ‘Farklı ülke kadınlarının birbirine dil öğrettiği, mülteciler için Türkçe ve ek gelir isteyen kadınlar için İngilizce dersi verilen bir çeviri atölyesi kurmak!’ fikri ile de Editörün Seçimi Ödülü kazandı.

Ödüller Kasım ayı içerisinde dereceye gidenlere ulaştırılırken, verilen mentorlük ve danışmanlıklar sayesinde fikirlerin projeye dönüştürülmesi sağlanacak.

Yarışmaya buradan linkinden ulaşılabilirken, her ayın birincilerinin 2018 Yılının fikri için yeniden yarışabileceklerini ve daha büyük ödüller kazanabileceklerini de hatırlatalım.

fonbulucuekimayımkazananlari - Bi cümle | Bi Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Ekim Dönemi Sonuçları Açıklandı.

Etiketler

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı