Genel

Twitter’a Yeni Rakip: Instagram Threads

Instagram Threads Nedir?

Elon Musk tarafından günlük tweet sınırlandırması getirilmesinden sonra Twitter’a yönelik kitlesel tepkinin tam da ortasında Instagram Threads uygulaması yayınlandı! Twitter kullanıcıların yeni bir alternatif aradığı sırada kullanıma açılan Threads uygulaması, 4 Temmuzda çoktan Apple App Store’da yerini almıştı. Meta ise Threads’ın kullanıma açılacağı tarih olan 6 Temmuz için bir geri sayım sitesi kurmuştu. Meta tarafından yaratılan ve Twitter’a rakip olması beklenen Instagram Threads nedir, nasıl kullanılır haydi gelin birlikte bakalım.

Instagram ile entegre çalışan bu metin tabanlı sosyal ağ uygulaması, Instagram’da takip ettiğiniz hesapları hızlıca takibe alıp paylaşımlara başlamanıza olanak sağlıyor. Threads’te 500 karaktere kadar kısa gönderiler paylaşabiliyor, gönderinize en fazla 5 dakikalık uzunluğa sahip olan videolar, fotoğraflar ve linkler ekleyebiliyorsunuz. Akışta Instagram ve Threads’te takip ettiğiniz hesaplara ek olarak keşfedilmemiş içerik önerilerini de görebilmektesiniz. Ayrıca, akışta bazı kelimeleri filtreleme ve kimlerin sizden bahsedeceğini belirleme şansına sahipsiniz.

Threads uygulamasına giriş yapabilmek için Instagram kullanıcı adınız ve bilgileriniz gerekiyor. Eğer Instagram hesabınız yoksa da ilk olarak Instagram hesabı açmanız, sonrasında o hesabın bilgilerini kullanarak Threads uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor.

Threads uygulamasını indirip Instagram hesabınızı kullanarak giriş yaptıktan sonra profil oluşturma kısmına geliyor sıra. Profilinizi oluştururken isterseniz bilgilerinizi direkt Instagram’dan çekebilir veya özelleştirebilirsiniz. Profil oluşturduktan sonra Instagram takipçilerinizle bu uygulama üstünden direkt takipleşme olanağı sağlanıyor. İsterseniz bu kısmı atlama şansına da sahipsiniz elbette. Profilinizi isteğinize göre herkese açık ya da gizli yapabiliyorsunuz.

instagram threads - Twitter'a Yeni Rakip: Instagram Threads

Sıra geldi Threads uygulamasını kullanmaya. Bu uygulamada kullanıcıya pek çok imkan sunuluyor.

  • Instagram hesabınızdan engellediğiniz tüm hesaplar bu uygulamada da otomatik olarak engelleniyor.
  • Paylaşacağınız gönderilerin kimler tarafından görüntüleneceğini seçebiliyorsunuz, herkese açık veya takipçilerinize özel paylaşım yapma olanağına sahipsiniz.
  • Threads’te yaptığınız paylaşımları Instagram Story’de veya diğer platformlarda (link olarak) paylaşılabiliyorsunuz.
  • Gönderi paylaşırken 500 ile sınırlı olan karakter sayısı Twitter’daki karakter sınırından daha yüksek.
  • Aynı Twitter’da olduğu gibi paylaşılan gönderileri beğenme, yeniden paylaşma, yorumda bulunma ve başka bir kullanıcıyı etiketleme olanaklarına sahipsiniz.

Kullanıma açıldıktan sonraki 4 saat içinde 5 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan ve App Store ve Play Store’da en çok indirilen sosyal medya uygulamaları listesinde 1. Sırada yerini alan Threads, Twitter’a dişli bir rakip olacak gibi duruyor!

 

Moryzone ve Startupnedir.com ailesi olarak biz de Threads’teyiz!

https://www.threads.net/@startupnedir

https://www.threads.net/@moryzoned

 

Etiketler

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı